Dlaczego nie ma pisowni słów w kursie?

Odpowiedź krótka: nie pokazujemy pisowni słów i zdań w kursie, ponieważ u większości kursantów będzie dostęp do niej obniży efektywność treningu pamięci słuchowej, która jest kluczem do szybkiej nauki mówienia i rozumienia w języka obcego.

Odpowiedź długa:

  1. Większość wyrazów w angielskim pisze się inaczej niż wymawia. Zapamiętywanie obu form naraz jest trudniejsze i przez to spowalnia postępy w treningu mówienia i słuchania. Warto najpierw skoncentrować się tylko na słuchaniu i mówieniu, aby jak najszybciej mieć efekty.
  2. Zbyt wczesna znajomość pisowni niektórych wyrazów, łatwo prowadzi do błędów w wymowie, bo są tam litery, których się nie wymawia. Nikt, kto ze słuchu uczy się "island" nie wymówi "s", którego nie powinno się wymawiać. Ucząc się z samego słuchu, nawet nie wiesz, że w słowie "island" istnieje "s", bo wymawiasz je mniej więcej jak "ajlend". Ktoś kto się uczy z pisownią może się łatwiej mylić i błędnie wymawiać to "s", mówiąc np. "islend".
  3. Aby wykorzystać czytanie i pisownię słów w sposób efektywny musiałbyś najpierw opanować fonetykę oraz używać tej pisowni wyłącznie do przypominania sobie słówek z poprzedniej lekcji przed rozpoczęciem kolejnej. Problem polega na tym, że większość kursantów nie słucha naszych instrukcji o tym w jaki sposób korzystać z kursu. Rozumiemy to, ponieważ każdy w dzisiejszych czasach jest przytłoczony ogromną ilością informacji i nasze umysły po prostu nie są gotowe na przetwarzanie tego wszystkiego. Nie dając dostępu do pisowni wyrazów ograniczamy ilość błędów naszych kursantów podczas korzystania z Aktywnego Angielskiego.
  4. Nie jesteś „wzrokowcem”, nawet jeśli wierzysz w to od wielu lat. Tak samo jakbyś twierdził, że aby nauczyć się tańczyć potrzebujesz mieć narysowane wszystkie kroki i rozpisane tekstowo zasady... Nie nauczysz się mówić czytając lub pisząc. Nie potrzebujesz widzieć słów, żeby zapamiętać ich brzmienie i używać ich w rozmowie. Czytanie jest umiejętnością wtórną, wykształconą przez naszą kulturę dla potrzeb archiwizacji wiedzy. Twój mózg w sposób naturalny najpierw uczy się mówić i słuchać, a dopiero potem czytać i pisać. To jest naturalna kolejność i nie istnieje żadna przesłanka, że zmiana tej kolejności zwiększa efektywność nauki.

Skontaktuj się z nami

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas bezpośrednio