Jaki poziom językowy osiągnę po ukończeniu kursu?

Cały kurs skupia się na mówieniu i słuchaniu w najważniejszych sytuacjach w pracy i na wyjeździe, więc przyswoisz słówka i gramatykę używane przede wszystkim w najczęstszych życiowych sytuacjach.

Dlatego trudno zaklasyfikować Twoje umiejętności po kursie do konkretnego poziomu zgodnego z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (np. A1, B2, C1).

Opanujesz 1000 najczęściej używanych w mowie słów (poziom A2) oraz 90% struktur gramatycznych (niektóre zahaczają o poziom B2) używanych w pracy, w domu, na wyjeździe i innych ważnych kontekstach komunikacyjnych.

Jednocześnie nie uczymy wszystkich struktur gramatycznych zakwalifikowanych do poziomów europejskich, ponieważ pomijamy te, które rzadko występują w mowie.

W kursie opanujesz elementy, które występują na poziomie B2, ale nie będziesz znała wszystkiego, co jest zakwalifikowane do poziomu B1.

Mamy kursantów, którzy zdali egzaminy na studiach na poziomie B2 po naszym kursie (ale na 100% nie tylko po naszym kursie, tylko po własnej nauce szkolnej + nasz kurs).

Mamy kursantów, którzy zdali egzaminy certyfikacyjne na poziomie B2 z wyróżnieniem za kompetencje mówienia.

Jak opisać mój poziom językowy po kursie w CV?

Najbardziej uniwersalne stwierdzenie do wpisania w CV to będzie „swobodny, komunikatywny", lub „B1 / średnio-zaawansowany” (pod warunkiem, że popracujesz samodzielnie nad czytaniem i pisaniem).

To, co napiszesz powinno być zależne od tego do jakiej firmy i na jakie stanowisko będziesz aplikować.

Jeśli będziesz aplikować na stanowisko, gdzie rozmawianie po angielsku jest istotne to możesz w CV napisać "poziom swobodny, komunikatywny".

Jeśli praca będzie wymagać pisania po angielsku (którego na ten moment nie uczymy w kursie), to będziesz musiała poświęcić dodatkowy czas uzupełnienie umiejętności pisania i wtedy w CV adekwatnie możesz napisać, że "swobodny w mowie, podstawowy w piśmie".

Skontaktuj się z nami

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas bezpośrednio