Ta lekcja była trudna! Powtórzyć ją czy iść dalej?

Jeśli ukończyłeś wyjątkowo trudną lekcję i udało Ci się powiedzieć niektóre zdania - przede wszystkim pogratuluj sobie i bądź z siebie dumny! 🙂

Pomyłki w budowaniu zdań i zapominanie niektórych słów to normalna i nieodłączna część nauki. Wszyscy nasi kursanci czasem się mylą i niektóre słowa są dla nich trudne do zapamiętania.

Jeśli z grubsza rozumiesz jak budować zdania w tym schemacie, który był w lekcji i kojarzysz większość słów - możesz śmiało iść dalej. W kolejnych lekcjach będziemy to jeszcze powtarzać i Ci się poukłada.

Jeśli natomiast kompletnie nie rozumiesz jak budować zdania, masz poczucie jakbyś zupełnie przegapił jakąś lekcję, możesz zajrzeć do „Gramatycznego Spisu Treści“ w module „Dodatkowe Materiały“. Tam znajdziesz sugestię co warto byłoby powtórzyć, aby lepiej zrozumieć dany schemat budowania zdań.

Pamiętaj, aby robić przerwy, gdy czujesz się przeładowany. Przeładowanie lub frustracja są sygnałem, że Twój mózg potrzebuje poukładać sobie nowe informacje. Idź na spacer, napij się wody, zrób coś co sprawia Ci przyjemność. Wróć do nauki, gdy poczujesz się gotowy na więcej.

Idź do przodu w swoim tempie!

Szersze omówienie tego tematu znajdziesz w tym artykule na naszym blogu »

Skontaktuj się z nami

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zapytaj nas bezpośrednio